Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Draba lasiocarpa Rochel

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Draba (gladuš (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladuš (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sched. Pl. Hung. Exsicc. (1810)

Taxon author(s) 1. Anton Rochel

Synonyms: Draba aizoon Wahlenb., sinonim (s), Flora Carpatorum Principalium 193. 1814. , Draba athoa (Griseb.) Boiss., sinonim (s), Boiss., Diagn. Pl. Orient. 3. 1853. , Draba bosniaca (Beck) Fiala, sinonim (s), Fiala in Wiss. Mitt. Bosnien & Herzegovina 1. 1893. , Draba boueana O. E. Schulz, sinonim (s), O. E. Schulz in Engl., Pflanzenr. 89. 1927. , Draba elongata Host, sinonim (s), Host, Fl. Austr. 2. 1832.

Common names: dlakavoplodni gladuš (Hr), Nikolić, T., 201912707, dlakavoplodni gladuš (Hr), Domac, R., 19944, gladuš dugostupni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, gladuš vunasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.