Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dracocephalum ruyschiana L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Dracocephalum (ivulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, ivulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 595 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Dracocephalum alpinum Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton. 1796. , Dracocephalum angustifolium Gilib., nomen invalidum (nom. inval.), Fl. Lit. Inch. 1. 1782. , Dracocephalum hyssopifolium Mart. ex Steud., sinonim (s), Nomencl. Bot. 1. 1821. , Dracocephalum spicatum (Mill.) Dulac, sinonim (s), Fl. Hautes-Pyrénées. 1867. , Ruyschiana fasciculata Clairv., sinonim (s), Clairv., Man. Herbor. Suisse. 1811. , Ruyschiana ruyschiana (L.) House, nomen invalidum (nom. inval.), Bull. New York State Mus. Nat. Hist. 243-244. 1923. , Ruyschiana spicata Mill., sinonim (s), Gard. Dict. ed. 8. 1768. , Zornia linearifolia Moench, sinonim (s), Suppl. Meth. 1802.

Common names: Ruyschijeva ivulja (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.