Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Drosera intermedia Hayne

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Droseraceae (rosičine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, rosike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Drosera (rosika (Hr), Nikolić, T., 201912707, rosika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bot. Bilderb. 3: t. 3, fig. B (1798)

Taxon author(s) 1. Friedrich Gottlob Hayne

Synonyms: Drosera americana Willd., sinonim (s), Enum. Pl. [Willdenow] 1: 340. 1809 , Drosera longifolia auct. non L., sinonim (s)

Common names: srednja rosika (Hr), Nikolić, T., 201912707, rosika povaljena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.