Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ecballium elaterium (L.) A. Rich.

Order: Cucurbitales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Cucurbitaceae (bundeve (Hr), Horvatić, S., 19541819, lubenjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ecballium (štrcalica (Hr), Nikolić, T., 201912707, štrcalica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Bory, Dict. Class. Hist. Nat. 6: 19 (1824)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Achille Richard

Synonyms: Momordica elaterium L., sinonim (s)

Common names: primorska štrcalica (Hr), Nikolić, T., 201912707, dinja divja (Hr), Šulek, B., 18791256, divlji krastavac (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, dragomasnica (Hr), Šulek, B., 18791256, krastavac divji (Hr), Visiani, R., 18521686, kukumarić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, mlunić (Hr), Visiani, R., 18521686, nedirac (Hr), Šulek, B., 18791256, neticalo (Hr), Šulek, B., 18791256, netikalo (Hr), Šulek, B., 18791256, pipunić (Hr), Visiani, R., 18521686, pipunić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, primorska štrcalica (Hr), Domac, R., 19944, sekavica (Hr), Šulek, B., 18791256, starkalj (Hr), Visiani, R., 18521686, strcalj (Hr), Šulek, B., 18791256, strgavac (Hr), Šulek, B., 18791256, strkac (Hr), Šulek, B., 18791256, šćukavica (Hr), Haračić, A., 1894783, štirkavac (Hr), Šulek, B., 18791256, štrcalica (Hr), Grlić, Lj., 19845498, štrkalj (Hr), Šulek, B., 18791256, štrkavac (Hr), Šulek, B., 18791256, tikvić (Hr), Hirc, D., 1906664, tikvina (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.