Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Echinocystis lobata (Michx.) Torr. et A. Gray

Order: Cucurbitales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Cucurbitaceae (bundeve (Hr), Horvatić, S., 19541819, lubenjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Echinocystis (bučica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Fl. N. Amer. 1: 542 (1840)

Taxon author(s) 1. André Michaux2. John Torrey3. Asa Gray

Synonyms: Echinocystis echinata Britton, Sterns et Poggenb., nomen illegitimum (n. illeg.), III. Fl. North U. S.: 20 (1888) , Microampelis lobata Michx., sinonim (s) , Sicyos lobata Michx., bazionim (baz.), Fl. Bor.-Amer. 2: 217 (1803)

Common names: uljna bučica (Hr), Nikolić, T., 201912707, uljna bučica (Hr), Knežević, M., 200611245

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.