Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Echium italicum L.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Echium (lisičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisičina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 139 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Echium altissimum Jacq., sinonim (s), Fl. Austriac. 5: 35. 1778 , Echium italicum ssp. altissimum (Jacq.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 485. 1882

Common names: visoka lisičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisičina (Hr), 18471006, lisičina osovna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lisičje uho (Hr), Šulek, B., 18791256, visoka lisičina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.