Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Eleocharis acicularis (L.) Roem. et Schult.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Eleocharis (sitak (Hr), Nikolić, T., 201912707, jezernica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 2: 154 (1817)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Jakob Roemer3. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Eleocharis acicularis f. annua Pietsch, sinonim (s), Abh. Ber. Naturkundemus. Görlitz 38(2): 48 (1963) , Scirpus acicularis L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: četverobridi sitak (Hr), Nikolić, T., 201912707, četverobridna jezernica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.