Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Eleocharis ovata (Roth) Roem. et Schult.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Eleocharis (sitak (Hr), Nikolić, T., 201912707, jezernica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 2: 152 (1817)

Taxon author(s) 1. Albrecht Wilhelm Roth2. Johann Jakob Roemer3. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Eleocharis soloniensis (Dubois) Hara, sinonim (s), Jap. J. Bot. 14: 338 (1938) , Scirpus ovatus Roth, sinonim (s), Roth, Tent. Fl. Germ. 2(2). 1793. , Scirpus soloniensis Dubois, sinonim (s), Methodus: 295 (1803)

Common names: jajoliki sitak (Hr), Nikolić, T., 201912707, jajolika jezernica (Hr), Domac, R., 19944, jajeasta sita (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.