Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Eleocharis parvula (Roem. et Schult.) Link ex Bluff, Nees et Schauer

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Eleocharis (sitak (Hr), Nikolić, T., 201912707, jezernica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Bluff et Fingerhuth, Comp. Fl. German., ed. 2, 1(1): 93. (1836)

Taxon author(s) 1. Johann Jakob Roemer2. Josef (Joseph) August Schultes3. Johann Heinrich Friedrich Link4. Mathias Joseph Bluff5. Christian Gottfried Daniel,Christian Gottfried Daniel Nees,Christian Gottfried Daniel Nees von Nees von Esenbeck,Esenbeck,Nees6. Johannes Conrad Schauer

Synonyms: Eleocharis pygmaea Torr., sinonim (s), Ann. Lyceum Nat. Hist. New York 3: 313 (1836) , Scirpus parvulus Roem. et Schult., bazionim (baz.), Syst. Veg. 2: 124 (1817)

Common names: patuljasti sitak (Hr), Nikolić, T., 201912707, patuljasta jezernica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.