Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Eleocharis uniglumis (Link) Schult.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Eleocharis (sitak (Hr), Nikolić, T., 201912707, jezernica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Schult. et Schult. f., Mantissa 2: 88 (1824)

Taxon author(s) 1. Johann Heinrich Friedrich Link2. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Eleocharis clingei (Meinsh.) B. Fedtsch., inclusive (incl.) , Eleocharis korshinskyana Zinserl., sinonim (s), Fl. URSS iii. 88, 588 (1935) , Eleocharis palustris ssp. uniglumis (Link) C. Hartman, sinonim (s), Fl. Geval.: 36 (1848) , Scirpus uniglumis Link, bazionim (baz.), Link in Jahrb. Gewächsk. 1(3). 1820.

Common names: jednopljevični sitak (Hr), Nikolić, T., 201912707, jednopljevična jezernica (Hr), Domac, R., 19944, Einspelzige Sumpfbinse (De), Wisskirchen, Rolf; Haeupler, H., 19985437, Slender Spike-rush (En), Fitter, R.; Fitter, A.; Farrer, A., 19847397, travnozelena sita (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.