Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Epimedium alpinum L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Berberidaceae (žutike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, žutikovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Epimedium (krespin (Hr), Nikolić, T., 201912707, biskupska kapica (Hr), Domac, R., 19944, krespin (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 117 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: planinski krespin (Hr), Nikolić, T., 201912707, biskupska kapa (Hr), Šulek, B., 18791256, biskupska kapica (Hr), Šugar, I., 19941985, krespin (Hr), Šugar, I., 19941985, krespin srdcolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lipica (Hr), Šulek, B., 18791256, planinska biskupska kapica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.