Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Epipactis helleborine (L.) Crantz

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Epipactis (kruščika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kruščika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Stirp. Austr. ed. 2: 467 (1769)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz

Synonyms: Epipactis helleborine var. viridiflora (Hoffm.) Bordz., sinonim (s), Fl. URSR 3. 1950. , Epipactis latifolia (L.) All., sinonim (s), Fl. Pedem. 2: 152 (1785) , Epipactis latifolia ssp. helleborine (L.) Rivas Goday & Borja, nomen illegitimum (n. illeg.), Anales Inst. Bot. Cavanilles 19: 537. 1961 , Epipactis viridans Beck, sinonim (s), Fl. Nieder-Österreich: 214. 1890 , Epipactis viridiflora (Hoffm.) Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs.: 134 (1830) , Helleborine helleborine (L.) Druce, nomen invalidum (nom. inval.), Bot. Soc. Exch. Club Brit. Isles 7. 1924 publ. 1925. , Helleborine latifolia (L.) Druce, sinonim (s), Rep. Bot. Exch. Cl. Brit. Isles 1924, vii. 741 (1925). , Serapias helleborine L., bazionim (baz.), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Serapias Helleborine latifolia L., sinonim (s) , Serapias helleborine var. latifolia L., sinonim (s), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Serapias latifolia (L.) L., sinonim (s), Syst. Nat., ed. 12, 2: 593 (1767) , Serapias viridiflora Hoffm., sinonim (s), Deutschl. Fl.: 182 (1804)

Common names: širokolisna kruščika (Hr), Nikolić, T., 201912707, širokolisna kruščika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.