Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Epipactis leptochila (Godfery) Godfery

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Epipactis (kruščika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kruščika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: J. Bot. 59: 146 (1921)

Taxon author(s) 1. Masters John Godfery2. Masters John Godfery

Synonyms: Epipactis cleistogama C. Thomas, sinonim (s), Ridd., Hedley et Price, Fl. Gloucestershire: 612 (1948) , Epipactis dunensis (T. et T. A. Stephenson) Godfery, sinonim (s), J. Bot. 64: 68 (1926) , Epipactis helleborine praesp. leptochila (Godfery) H. Sund., sinonim (s), Eur. Med. Orchideen, ed. 2: 211 (1975) , Epipactis helleborine ssp. leptochila (Godfery) Soó, sinonim (s), Ann. Univ. Sci. Budapest. Rolando Eotvos, Sect. Biol. 11: 56. 1969. , Epipactis helleborine var. leptochila (Godfery) Mansf., sinonim (s) , Epipactis muelleri var. leptochila (Godfery) P. D. Sell, sinonim (s), Fl. Great Britain & Ireland 5. 1996. , Epipactis viridiflava H. Low, sinonim (s), Bauhinia 4. 1969. , Epipactis viridiflora auct. non (Hoffm.) Rchb. 1828 (O. Schwarz), sinonim (s) , Epipactis viridiflora var. leptochila Godfery, bazionim (baz.), J. Bot. 57. 1919. , Helleborine latifolia ssp. leptochila (Godfery) Soó, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 24: 35. 1927 , Helleborine latifolia subvar. leptochila (Godfery) Graber, sinonim (s), Mitt. Bot. Mus. Univ. Zürich 98. 1923 publ. 1924. , Helleborine leptochila (Godfery) Druce, sinonim (s), Bot. Soc. Exch. Club Brit. Isles 7. 1924 publ. 1925.

Common names: tankousna kruščika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.