Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Epipactis microphylla (Ehrh.) Sw.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Epipactis (kruščika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kruščika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Kongl. Svenska Vetenskopakad. Handl. nov. ser. 21: 232 (1800)

Taxon author(s) 1. Jakob Friedrich Ehrhart2. Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter) Swartz,Svartz,Swarts,Swarz

Synonyms: Amesia microphylla (Ehrh.) A. Nelson & J. F. Macbr., sinonim (s), Bot. Gaz. 56: 472. 1913 , Epipactis athensis Lej., sinonim (s), Fl. Spa 2: 196. 1813 , Epipactis atrorubens Rostk. ex Spreng., nomen illegitimum (n. illeg.), Syst. Veg. 3: 707. 1826 , Epipactis helleborine var. microphylla (Ehrh.) Rchb. f., sinonim (s), Reichenbach, Icon. Fl. Germ. Helv. 13-14: 141. 1851 , Epipactis intermedia Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv.: 649. 1866 , Epipactis latifolia ssp. microphylla (Ehrh.) Bonnier & Layens, sinonim (s), Tabl. Syn. Pl. Vasc. France: 409. 1894 , Epipactis latifolia ssp. parvifolia (Pers.) K. Richt., sinonim (s), Pl. Eur. 1: 284. 1890 , Epipactis latifolia var. microphylla (Ehrh.) DC., sinonim (s), de Lamarck & de Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 6: 334. 1815 , Epipactis microphylla f. canescens (Irmisch) E. G. Camus, sinonim (s), Camus & Camus, Iconogr. Orchid. Europe 2: 484. 1929 , Epipactis microphylla ssp. intermedia (Schur) K. Richt., sinonim (s), Pl. Eur. 1: 283. 1890 , Epipactis microphylla var. canescens Irmisch, sinonim (s), Linnaea 19: 120. 1846 , Epipactis microphylla var. firmior Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv.: 649. 1866 , Epipactis microphylla var. glabrescens Velen., sinonim (s), Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss., Math.-Naturwiss. Cl. 27: 17. 1902 , Epipactis microphylla var. intermedia Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv.: 649. 1866 , Epipactis microphylla var. nuda Irmisch, sinonim (s), Linnaea 19: 120. 1846 , Helleborine microphylla (Ehrh.) Schinz et Thell., sinonim (s), Vierteljahrsschr. Naturf. Ges. Zürich 53: 589. 1908 , Helleborine microphylla f. firmior (Schur) Soó, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 24: 35. 1927 , Helleborine microphylla f. nuda (Irmisch) Soó, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 24: 35. 1927 , Helleborine microphylla var. canescens (Irmisch) Graber, sinonim (s), Mitt. Bot. Mus. Univ. Zürich 98: 199. 1923 publ. 1924 , Helleborine microphylla var. nuda (Irmisch) Graber, sinonim (s), Mitt. Bot. Mus. Univ. Zürich 98: 199. 1923 publ. 1924 , Limodorum microphyllum (Ehrh.) Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2: 671. 1891 , Serapias athensis (Lej.) Hocq., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Jemmape: 236. 1814 , Serapias latifolia var. microphylla (Ehrh.) Pers, sinonim (s), Syn. Pl. 2: 512. 1807 , Serapias latifolia var. parvifolia Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 2: 512. 1807 , Serapias microphylla Ehrh., sinonim (s), Beitr. Naturk. 4: 42. 1785

Common names: sitnolisna kruščika (Hr), Nikolić, T., 201912707, sitnolisna kruščika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.