Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Epipactis muelleri Godfery

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Epipactis (kruščika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kruščika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: J. Bot. 59: 106 (1921)

Taxon author(s) 1. Masters John Godfery

Synonyms: Epipactis helleborine ssp. muelleri (Godfery) O. Bolos, Masalles & Vigo, sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 17: 96. 1987 publ. 1988 , Epipactis helleborine var. muelleri (Godfery) Mansf., sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 17(1): 96. 1988 , Epipactis viridiflora (Rchb.) sensu Müller, sinonim (s) , Epipactis viridiflora auct. non (Hoffm.) Rchb. (H. Müll.), sinonim (s) , Helleborine latifolia ssp. muelleri (Godfery) Soó, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 24: 35. 1927 , Helleborine muelleri (Godfery) Bech., sinonim (s), Ber. Schweiz. Bot. Ges. 45. 1936. , Parapactis epipactoides Zimm., sinonim (s)

Common names: Müllerova kruščika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.