Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Epipogium aphyllum Sw.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Epipogium (nadbradac (Hr), Nikolić, T., 201912707, nadbradac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Summa Veg. Scand.: 32 (1814)

Taxon author(s) 1. Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter) Swartz,Svartz,Swarts,Swarz

Synonyms: Epipactis epipogium (L.) All., sinonim (s), Auct. Fl. Pedem. 1789. , Epipogium aphyllum f. albiflorum Y. N. Lee & K. S. Lee, sinonim (s), Bull. Korea Pl. Res. 4. 2004. , Epipogium aphyllum var. stenochilum Hand.-Mazz., sinonim (s), Denkschr. Akad. Wiss. Wien, Math.-Naturwiss. Kl. 3(Dec.). 1925. , Epipogium epipogium (L.) H. Karst., sinonim (s), Deut. Fl. 1881. , Epipogium epipogium Karst., sinonim (s), Deut. Fl.: 455. 1881 , Epipogium generalis E. H. L. Krause, sinonim (s), Deutschl. Fl., ed. 2, 4. 1905. , Epipogium gmelini Rich., sinonim (s), De Orchid. Eur. Annot.: 36 (1817) , Limodorum epipogium (L.) Sw., sinonim (s), Nova Acta Regiae Soc. Sci. Upsal. 6. 1799. , Ophrys aphylla Schmidt, sinonim (s) , Orchis aphylla F. W. Schmidt, sinonim (s), Samml. Phys. Aufzätze Böhm. Naturgesch. 1. 1791. , Satyrium epipogium L., sinonim (s), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Serapias epigogium (L.) Steud., sinonim (s), Steud., Nomencl. Bot., ed. 1. 1821.

Common names: bezlisni nadbradac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bezlisni nabradac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.