Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Eragrostis cilianensis (All.) Janch.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Eragrostis (kosmatka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kosmatka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Mitt. Naturwiss. Vereins Wien 5(9): 110 (1907)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni2. Erwin Emil Alfred,Erwin Emil Alfred Janchen,Janchen-Michel von Westland

Synonyms: Eragrostis cilianensis ssp. major (Rouy) Maire & Weiller, sinonim (s), Maire, Fl. Afrique N. 2: 175. 1953 , Eragrostis major Host, sinonim (s), Host, Icon. Descr. Gram. Austriac. 4. 1809. , Eragrostis megastachya (Koeler) Link, sinonim (s), Link, Hort. Berol. 1. 1827. , Eragrostis vulgaris Coss. & Germ., sinonim (s), Flore des Environs de Paris 2: 641. 1845. , Poa cilianensis All., bazionim (baz.), Fl. Pedem. 2: 246. 1785 , Poa megastachya Koeler, sinonim (s), Koeler, Descr. Gram. 1802.

Common names: krupnoklasna kosmatka (Hr), Nikolić, T., 201912707, krupnoklasna kosmatka (Hr), Kvakan, P., 19527738, mnogocvjetna kosmatka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.