Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Eragrostis pilosa (L.) P. Beauv.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Eragrostis (kosmatka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kosmatka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Agrost. 71, 162 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ambroise Marie François Joseph,Ambroise Marie François Joseph Palisot de,Ambroise Marie François Joseph Palisot de Beauvois,Beauvois,de Beauvois

Synonyms: Eragrostis filiformis Link, sinonim (s), Hort. Berol. 1: 191 (1827) , Eragrostis gracilis Velen., inclusive (incl.), Velen., Reliq. Mrkvič. 1922. , Poa eragrostis Walter, nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Carol.: 80 (1788) non L. , Poa pilosa L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: dlakava kosmatka (Hr), Nikolić, T., 201912707, dlakava kosmatka (Hr), Domac, R., 19944, vlasata kosmatka (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.