Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Adonis aestivalis L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Adonis (gorocvijet (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorocvijet (Hr), Domac, R., 19944, komoljika (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 2, 1: 771 (1762)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Adonis aestivalis var. citrinus Hoffm., sinonim (s) , Adonis annua L. p.p. non emend Huds., pro-parte sinonim (pp.)

Common names: ljetni gorocvijet (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorocviet ljagasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kukolj (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, ljetni gorocvijet (Hr), Domac, R., 19944, ognjenica (Hr), Pahlow, M., 19897748, plamenčić (Hr), Pahlow, M., 19897748, predence (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zečji mak (Hr), Pahlow, M., 19897748, zubnjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, poletni zaeji mak (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.