Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Erucastrum gallicum (Willd.) O. E. Schulz

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Erucastrum (rigača (Hr), Nikolić, T., 201912707, rigača (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Bot. Jahr. 54 Beibl. 119: 56 (1916)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow2. Otto Eugen Schulz

Synonyms: Brassica ochroleuca (Gaudin) Soy.-Will., sinonim (s), Soy.-Will. in Ann. Sci. Nat., Bot., ser. 2, 2. 1834. , Eruca erucastrum (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 2: 458 (1800) , Erucastrum pollichii Schimp. et Spenn., sinonim (s), Fl. Friburg. 3: 946 (1829) , Hirschfeldia pollichii (G. W. Schimp. & Spenn.) Fritsch, sinonim (s), Mitt. des Naturwiss. Vereins der Univ. Wien 5: 92. 1907. , Sisymbrium gallicum Willd., bazionim (baz.), Enum. Pl.: 678 (1809)

Common names: francuska rigača (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.