Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Erysimum linariifolium Tausch

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Erysimum (šeboj (Hr), Nikolić, T., 201912707, šeboj (Hr), Domac, R., 19944, trizalj (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Flora (Regensb.) 14: 212 (1831)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Erysimum janchenii Fritsch, sinonim (s), Fritsch in Mitt. Naturwiss. Vereines Steiermark 47. 1911. , Erysimum linearifolium auct. non Moench, sinonim (s) , Erysimum sylvestre (Crantz) Scop. ssp. linariifolium (Tausch) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30: (1) 382. 1925

Common names: vlaknolisni šeboj (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.