Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphorbia cyparissias L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphorbia (mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mleč (Hr), Šulek, B., 18791256, mlič (Hr), Šulek, B., 18791256, mličac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliče pasje (Hr), Šulek, B., 18791256, mličer (Hr), Šulek, B., 18791256, mličica bila (Hr), Šulek, B., 18791256, mlična (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieček (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečić (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačino (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačje (Hr), Šulek, B., 18791256, mliječ (Hr), Haračić, A., 1894783, mliječak (Hr), Hirc, D., 1910668, mliko vučje (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječer (Hr), Hirc, D., 1910668, mlječika (Hr), Domac, R., 19944, prištnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rodinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, srab (Hr), Haračić, A., 1894783, zmijinsko mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, zminsko mliko (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 461 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Esula cupressina Gray, sinonim (s), Nat. Arr. Brit. Pl. 2. 1821. , Esula cyparissias (L.) Haw., sinonim (s), Haw., Syn. Pl. Succ. 1812. , Esula minor Garsault, nomen invalidum (nom. inval.), Fig. Pl. Méd. 1. 1764. , Euphorbia cyparissias var. esuloides DC., sinonim (s), Fl. Franç. 6. 1815. , Euphorbia cyparissias var. major Boiss., sinonim (s), Prodr. 15(2). 1862. , Euphorbia degenerata D. Dietr., sinonim (s), Fl. March. 1841. , Euphorbia esuloides (DC.) Ten., sinonim (s), Syll. Pl. Fl. Neapol. 1831. , Euphorbia punctata Krock., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Siles. 2(1). 1790. , Galarhoeus cyparissias (L.) Small ex Rydb., sinonim (s), Fl. Plains N. Amer. 1932. , Keraselma cyparissias (L.) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 4. 1838. , Tithymalus acicularis Dulac, sinonim (s), Fl. Hautes-Pyrénées. 1867. , Tithymalus angustifolius Gilib., nomen invalidum (nom. inval.), Fl. Lit. Inch. 2. 1782. , Tithymalus cyparissias (L.) Hill, sinonim (s), Hort. Kew. 1768.

Common names: uskolisna mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kačino mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, kačje mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, mali mliječ (Hr), Kušan, F., 19562137, mali mljeć (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, mleč mali (Hr), Šulek, B., 18791256, mleč srednji (Hr), Šulek, B., 18791256, mlečec vučji (Hr), Šulek, B., 18791256, mlič (Hr), Šulek, B., 18791256, mliča (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko rodino (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječer (Hr), Visiani, R., 18521686, smrekasta mlječika (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, uskolisna mlječika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.