Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphorbia humifusa Willd.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphorbia (mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mleč (Hr), Šulek, B., 18791256, mlič (Hr), Šulek, B., 18791256, mličac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliče pasje (Hr), Šulek, B., 18791256, mličer (Hr), Šulek, B., 18791256, mličica bila (Hr), Šulek, B., 18791256, mlična (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieček (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečić (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačino (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačje (Hr), Šulek, B., 18791256, mliječ (Hr), Haračić, A., 1894783, mliječak (Hr), Hirc, D., 1910668, mliko vučje (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječer (Hr), Hirc, D., 1910668, mlječika (Hr), Domac, R., 19944, prištnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rodinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, srab (Hr), Haračić, A., 1894783, zmijinsko mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, zminsko mliko (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Enum. Pl. Hort. Berol. Suppl. 27 (1813)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Anisophyllum humifusum (Willd.) Klotzsch & Garcke, sinonim (s), Abh. Königl. Akad. Wiss. Berlin 1859: 21. 1860 , Chamaesyce humifusa (Willd.) Prokh., sinonim (s), Izvestiia Akademii Nauk Soiuza Sovetskikh Sotsialisticheskikh Respublik : VI Seriia 195. 1927. , Chamaesyce humifusa f. glabra (Thell.) Hurus., sinonim (s), J. Fac. Sci. Univ. Tokyo, Sect. 3, Bot. 6: 291. 1954 , Chamaesyce humifusa f. pilosa (Thell.) Hurus., sinonim (s), J. Fac. Sci. Univ. Tokyo, Sect. 3, Bot. 6: 291. 1954 , Chamaesyce humifusa var. glabra (Thell.) H. Hara, sinonim (s), J. Jap. Bot. 11: 510. 1935 , Chamaesyce humifusa var. pilosa (Thell.) H. Hara, sinonim (s), J. Jap. Bot. 11: 510. 1935 , Chamaesyce humifusa var. pseudochamaesyce (Fisch. & C. A. Mey.) Hurus., sinonim (s), J. Fac. Sci. Univ. Tokyo, Sect. 3, Bot. 6: 288. 1954 , Chamaesyce tashiroi (Hayata) H. Hara, sinonim (s), J. Jap. Bot. 14: 356. 1938 , Euphorbia chamaesyce var. glabra C. A. Mey., nomen illegitimum (n. illeg.), von Ledebour, Fl. Altaic. 4: 196. 1833 , Euphorbia chamaesyce var. pilosa C. A. Mey., nomen illegitimum (n. illeg.), von Ledebour, Fl. Altaic. 4: 196. 1833 , Euphorbia confusa Blume ex Boiss., nomen illegitimum (n. illeg.), de Candolle, Prodr. 15(2): 30. 1862 , Euphorbia goeringii Steud. ex Boiss., nomen illegitimum (n. illeg.), de Candolle, Prodr. 15(2): 30. 1862 , Euphorbia humifusa f. glabra (Thell.) Murata, sinonim (s), Acta Phytotax. Geobot. 20: 198. 1962 , Euphorbia humifusa f. pilosa (Thell.) S. Z. Liou, sinonim (s), Li (ed.), Fl. Liaoningica 1: 1016. 1988 , Euphorbia humifusa var. glabra Thell., sinonim (s), Ascherson & Graebner, Syn. Mitteleur. Fl. 7: 449. 1917 , Euphorbia humifusa var. pilosa Thell., sinonim (s), Ascherson & Graebner, Syn. Mitteleur. Fl. 7: 449. 1917 , Euphorbia humifusa var. pseudochamaesyce (Fisch. & C. A. Mey.) Murata, sinonim (s), Acta Phytotax. Geobot. 20: 198. 1962 , Euphorbia polygonisperma Gren. & Godr., sinonim (s), Fl. France 3: 75. 1855 , Euphorbia pseudochamaesyce f. pilosa (Thell.) Kitag., sinonim (s), Neo-Lineam. Fl. Manshur.: 430. 1979 , Euphorbia pseudochamaesyce Fisch. & C. A. Mey., sinonim (s), Index Seminum (LE) 9: 73. 1842 , Euphorbia tashiroi Hayata, sinonim (s), Icon. Pl. Formosan. 9: 104. 1920 , Tithymalus humifusus (Willd.) Bubani, sinonim (s), Fl. Pyren. 1: 116. 1897

Common names: polegnuta mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, polegnuta mlječika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.