Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphorbia lathyris L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphorbia (mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mleč (Hr), Šulek, B., 18791256, mlič (Hr), Šulek, B., 18791256, mličac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliče pasje (Hr), Šulek, B., 18791256, mličer (Hr), Šulek, B., 18791256, mličica bila (Hr), Šulek, B., 18791256, mlična (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieček (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečić (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačino (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačje (Hr), Šulek, B., 18791256, mliječ (Hr), Haračić, A., 1894783, mliječak (Hr), Hirc, D., 1910668, mliko vučje (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječer (Hr), Hirc, D., 1910668, mlječika (Hr), Domac, R., 19944, prištnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rodinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, srab (Hr), Haračić, A., 1894783, zmijinsko mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, zminsko mliko (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 457 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Epurga lathyris (L.) Fourr., sinonim (s), Ann. Soc. Linn. Lyon , n.s., 17. 1869. , Euphorbia decussata Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton. 1796. , Euphorbia lathyris var. minor Hook. & Arn., sinonim (s), Bot. Beechey Voy. 1830. , Euphorbia spongiosa Ledeb. ex Schrank, sinonim (s), Syll. Pl. Nov. 1. 1824. , Euphorbion lathyrum (L.) St.-Lag., sinonim (s), Ann. Soc. Bot. Lyon 7. 1880. , Galarhoeus decussatus (Salisb.) Gray, sinonim (s), Nat. Arr. Brit. Pl. 2. 1821. , Galarhoeus lathyris (L.) Haw., sinonim (s), Haw., Syn. Pl. Succ. 1812. , Keraselma lathyris (L.) Raf., sinonim (s), Fl. Tellur. 4. 1838. , Tithymalus cataputia Garsault, nomen invalidum (nom. inval.), Fig. Pl. Méd. 1764. , Tithymalus lathyris (L.) Hill, sinonim (s), Hort. Kew. 1768.

Common names: unakrsnolisna mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, čist (Hr), Visiani, R., 18521686, čisto sere (Hr), Visiani, R., 18521686, čisto srce (Hr), Šulek, B., 18791256, konoplja divja (Hr), Šulek, B., 18791256, konopljica (Hr), Kušan, F., 19562137, konopljika mala (Hr), Šulek, B., 18791256, krendula (Hr), Šulek, B., 18791256, mletačko zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, mličarica (Hr), Šulek, B., 18791256, mličnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieč (Hr), Šulek, B., 18791256, mlišnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, počist (Hr), Visiani, R., 18521686, podčist (Hr), Šulek, B., 18791256, poskakalj (Hr), Šulek, B., 18791256, posranka (Hr), Šulek, B., 18791256, pročist (Hr), Šulek, B., 18791256, riboslip (Hr), Šulek, B., 18791256, skočac (Hr), Šulek, B., 18791256, smlieč (Hr), Šulek, B., 18791256, smlječ (Hr), Visiani, R., 18521686, trolist (Hr), Šulek, B., 18791256, trolit (Hr), Visiani, R., 18521686, unakrsnolisna mlječika (Hr), Domac, R., 19944, zelje pohoda (Hr), Šulek, B., 18791256, žućenica (Hr), Šulek, B., 18791256, žućienica vela (Hr), Visiani, R., 18521686, žutinica (Hr), Šulek, B., 18791256, žutinica velika (Hr), Šulek, B., 18791256, žutjenica odešljika (Hr), Šulek, B., 18791256, žutjenica velika (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.