Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphorbia maculata L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphorbia (mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mleč (Hr), Šulek, B., 18791256, mlič (Hr), Šulek, B., 18791256, mličac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliče pasje (Hr), Šulek, B., 18791256, mličer (Hr), Šulek, B., 18791256, mličica bila (Hr), Šulek, B., 18791256, mlična (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieček (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečić (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačino (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačje (Hr), Šulek, B., 18791256, mliječ (Hr), Haračić, A., 1894783, mliječak (Hr), Hirc, D., 1910668, mliko vučje (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječer (Hr), Hirc, D., 1910668, mlječika (Hr), Domac, R., 19944, prištnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rodinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, srab (Hr), Haračić, A., 1894783, zmijinsko mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, zminsko mliko (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 455 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anisophyllum maculatum (L.) Haw., sinonim (s), Haw., Syn. Pl. Succ. 1812. , Chamaesyce jovetii (Huguet) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 8. 1973. , Chamaesyce maculata (L.) Small, sinonim (s), Fl. S.E. U.S. 1903. , Chamaesyce pseudonutans Thell., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 7. 1917. , Chamaesyce supina (Raf.) Moldenke, sinonim (s), J. Jap. Bot. 16: 119 (1939) , Chamaesyce tracyi Small, sinonim (s), Fl. S.E. U.S. 1903. , Euphorbia depressa Torr. ex Spreng., sinonim (s), Syst. Veg. 3. 1826. , Euphorbia jovetii Huguet, sinonim (s), Botaniste 54. 1971. , Euphorbia maculata var. detonsa Engelm. ex Boiss., sinonim (s), Prodr. 15(2). 1862. , Euphorbia maculata var. parvula Riddell, sinonim (s), Syn. Fl. West. States. 1835. , Euphorbia reichenbachiana Lojac., nomen illegitimum (n. illeg.), Lojac., Fl. Sicul. 2(2). 1907. , Euphorbia supina Raf., sinonim (s), Amer. Monthly Mag. & Crit. Rev. 2(1). 1817. , Tithymalus maculatus (L.) Moench, sinonim (s), Methodus. 1794. , Xamesike depressa (Torr. ex Spreng.) Raf., sinonim (s), Autik. Bot. 1840. , Xamesike littoralis Raf., sinonim (s), Autik. Bot. 1840. , Xamesike maculata (L.) Raf., sinonim (s), Autik. Bot. 1840. , Xamesike supina (Raf.) Raf., sinonim (s), Autik. Bot. 1840.

Common names: pjegava mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, pjegava mlječika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.