Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphorbia palustris L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphorbia (mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mleč (Hr), Šulek, B., 18791256, mlič (Hr), Šulek, B., 18791256, mličac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliče pasje (Hr), Šulek, B., 18791256, mličer (Hr), Šulek, B., 18791256, mličica bila (Hr), Šulek, B., 18791256, mlična (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieček (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečić (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačino (Hr), Šulek, B., 18791256, mlieko kačje (Hr), Šulek, B., 18791256, mliječ (Hr), Haračić, A., 1894783, mliječak (Hr), Hirc, D., 1910668, mliko vučje (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječer (Hr), Hirc, D., 1910668, mlječika (Hr), Domac, R., 19944, prištnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rodinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, srab (Hr), Haračić, A., 1894783, zmijinsko mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, zminsko mliko (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 462 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Euphorbia altissima var. nuda Velen., nomen invalidum (nom. inval.), Fl. Bulg. 1891. , Euphorbia brachiata Jan, nomen nudum (n. nud.), Elench. Pl. 1831. , Euphorbia nuda Velen., sinonim (s), Fl. Bulg. 1891. , Euphorbia palustris var. angustifolia Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 2. 1806. , Euphorbia palustris var. brinonense Cezard, nomen invalidum (nom. inval.), Bull. Acad. Soc. Lorraines Sci. 16. 1977. , Euphorbia sauliana Boreau ex Boiss., sinonim (s), Prodr. 15(2). 1866. , Euphorbia velenovskyi Bornm., sinonim (s), Bot. Jahrb. Syst. 66. 1933. , Galarhoeus nudus (Velen.) Prokh., sinonim (s), Trudy Kuibyshevsk. Bot. Sada 1. 1941. , Galarhoeus palustris (L.) Haw., sinonim (s), Haw., Syn. Pl. Succ. 1812. , Tithymalus fruticosus Gilib., nomen invalidum (nom. inval.), Fl. Lit. Inch. 2. 1782. , Tithymalus nudus (Velen.) Prokh., sinonim (s), Consp. Syst. Tithymalus As. Med. 1933. , Tithymalus palustris (L.) Garsault, nomen invalidum (nom. inval.), Fig. Pl. Méd. 1764. , Tithymalus velenovskyi (Bornm.) Soják, sinonim (s), Cas. Nár. Mus., Odd. Prír. 148. 1979 publ. 1980.

Common names: močvarna mlječika (Hr), Nikolić, T., 201912707, ježinac (Hr), Šulek, B., 18791256, ježinak (Hr), Šulek, B., 18791256, ježinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, močvarna mlječika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.