Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphrasia illyrica Wettst.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphrasia (vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, očanica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Österr. Bot. Z. 43: 131 (1893)

Taxon author(s) 1. Richard,Richard von Wettstein,Wettstein von Westersheim

Synonyms: Euphorbia austriaca A. Kern., sinonim (s), A. Kern., Sched. Fl. Exs. Austro-Hung. 3. 1884. , Euphorbia austriaca ssp. tauricola (Prokh.) Chrtek & Křísa, sinonim (s), Preslia 42: 263. 1970 , Euphrasia cuspidata Host, sinonim (s), Fl. Austriac. 2: 186. 1831 , Euphrasia transiens Borbás, sinonim (s) , Euphrasia tricuspidata Schloss. et Vuk., sinonim (s)

Common names: ilirski vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ilirska očanica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.