Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphrasia frigida Pugsley

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphrasia (vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, očanica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bot. J. Linn. Soc. 48: 490 (1930)

Taxon author(s) 1. Herbert William Pugsley

Synonyms: Euphrasia coerulea auct. non Hoppe et Fürnr., sinonim (s) , Euphrasia minima ssp. frigida (Pugsley) Hartl, sinonim (s), III. Fl. Mitt.-Eur. 6(1): 366 (1972) , Euphrazia uechtritziana auct. non Junger et Engl., sinonim (s)

Common names: hladnoljubi vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.