Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphrasia kerneri Wettst.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphrasia (vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, očanica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Engler et Prantl, Natürl. Pflanzenfam. 4, Bd. 3: 101 (1893)

Taxon author(s) 1. Richard,Richard von Wettstein,Wettstein von Westersheim

Synonyms: Euphrasia officinalis ssp. arguta F. Towns., sinonim (s), J. Bot. 22: 165. 1884. , Euphrasia officinalis ssp. kerneri (Wettst.) Eb. Fischer, sinonim (s), Feddes Repert. 108: 112 (1997) , Euphrasia picta ssp. arguta (F. Towns.) Yeo, sinonim (s), Bot. J. Linn. Soc. 77: 251. 1978. , Euphrasia picta ssp. kerneri (Wettst.) Yeo, sinonim (s), Bot. J. Linn. Soc. 64: 354 (1971) , Euphrasia versicolor Kern., sinonim (s), Sched. Fl. Exsicc. Austro-ung. 1: 47 (1881)

Common names: Kernerov vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.