Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphrasia micrantha Rchb.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphrasia (vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, očanica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Germ. Excurs. 358 (1831)

Taxon author(s) 1. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Synonyms: Euphrasia gracilis (Fr.) Drejer, sinonim (s), Naturhist. Tidsskr. 1: 230 (1837) , Euphrasia parviflora Fr., sinonim (s), Summa Vegetabilium Scandinaviae 195. 1845. , Euphrasia tenella Kűtzing, sinonim (s)

Common names: sitnocvjetni vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.