Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphrasia minima DC.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphrasia (vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, očanica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Lam. et DC., Fl. Fr. ed. 3., 3: 473 (1805)

Taxon author(s) 1. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Euphrasia drosocalyx Freyn p. p., pro-parte sinonim (pp.), Soc. Helv. Echange Pl. 16: 9 (1885) , Euphrasia exigua Reut., pro-parte sinonim (pp.), Compt.-Rend. Trav. Soc. Hallér. (1854-56) 123. , Euphrasia mattfeldii W. Becker, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 18. 1922: 475 , Euphrasia mendoncae Samp., sinonim (s), Anais Fac. Sci. Porto 22: 50. 1937 , Euphrasia micrantha Schur, sinonim (s) , Euphrasia minima Schult., sinonim (s) , Euphrasia minima ssp. drosocalyx (Freyn) Hayek, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 6(1): 91 (1913) , Euphrasia minor Link, sinonim (s), Handbuch [Link] i. 514. , Euphrasia officinalis var. minima Costa, sinonim (s) , Euphrasia officinarum Bauh., sinonim (s) , Euphrasia pulchella Kern., sinonim (s), Sched. Fl. exicc. Austro-Hung. 1: 48 (1881) , Euphrasia tirolensis Pugsley, sinonim (s), J. Bot. 74: 280 (1936) , Euphrasia variabilis Freyn, sinonim (s), Kern. Sched. Fl. Austro-Hung. iv. (1886) 55.

Common names: patuljasti vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnopiknjava očanica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, patuljasta očanica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.