Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aegilops triuncialis L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aegilops (ostika (Hr), Nikolić, T., 201912707, drhtavac (Hr), Šulek, B., 18791256, ostika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1051 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aegilopodes triuncialis (L.) Á. Löve, sinonim (s), Á. Löve in Biol. Zentralbl. 101(2). 1982. , Aegilops squarrosa L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Triticum triunciale (L.) Raspail, sinonim (s), Raspail in Ann. Sci. Nat. (Paris), ser. 1, 5. 1825.

Common names: izduljena ostika (Hr), Nikolić, T., 201912707, triuncijalna ostika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.