Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aegopodium podagraria L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aegopodium (jarčevac (Hr), Nikolić, T., 201912707, jarčevac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 265 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: podagrasti jarčevac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bazjan (Hr), Šimić, F., 19807722, jarčevac trojnolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, podagrasti jarčevac (Hr), Domac, R., 19944, poganica (Hr), Šulek, B., 18791256, regoča (Hr), Šimić, F., 19807722, sedmolist (Hr), Šimić, F., 19807722, goutweed (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.