Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphrasia pectinata Ten.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphrasia (vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, očanica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Nap. 1, Prodr. 36 (1811)

Taxon author(s) 1. Michele Tenore

Synonyms: Euphrasia bicknellii Wettst., sinonim (s), in Bicknell, Fl. Bordighera 1: 325. 1896. , Euphrasia stricta Wolff ex J.F.Lehm. ssp. tatarica (Fisch.) P. Fourn., sinonim (s), (1937) , Euphrasia tatarica Fisch., sinonim (s), Spreng., Syst. Veg., ed. 16, 2: 777 (1825)

Common names: češljasti vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.