Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphrasia rostkoviana Hayne

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphrasia (vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, očanica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Darst. Beschr. Arzn. Gewächse 9: t. 7 (1825)

Taxon author(s) 1. Friedrich Gottlob Hayne

Synonyms: Euphrasia montana Jord., sinonim (s), Pug. Pl. Novarum Praesertim Gall.: 132. 1852. , Euphrasia officinalis L., nomen ambiguum (n. ambig.), L. in Bot. J. Linn. Soc. 63. 1970. , Euphrasia officinalis ssp. montana (Jord.) Berher, nomen illegitimum (n. illeg.), Louis, 176 (1887) non [var.] (Fr.) Fr. 1845 , Euphrasia officinalis ssp. monticola Silverside, sinonim (s), Watsonia 18: 347 (1991) , Euphrasia officinalis ssp. rostkoviana (Hayne) Towns., sinonim (s), J. Bot. 22: 165 (1884) , Euphrasia rostkoviana ssp. campestris (Jord.) Hayek, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 6(1): 93 (1913) , Euphrasia rostkoviana ssp. kreiselii Rothm. et U. Schneid., sinonim (s), Wiss. Z. Ernst-Moritz-Arndt-Univ. Greifswald 14: 89 (1965) , Euphrasia rostkoviana ssp. montana (Jord.) Wettst., sinonim (s), Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Math.-Naturwiss. Kl. 70: 319 (1901) , Euphrasia rostkoviana ssp. rostkoviana, sinonim (s)

Common names: obični vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, obična očanica (Hr), Domac, R., 19944, očanica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, vidac (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.