Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphrasia rostkoviana Hayne ssp. campestris (Jord.) P. Fourn.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphrasia (vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, očanica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Quatre Fl. Fr. 785 9 (1937)

Taxon author(s) 1. Friedrich Gottlob Hayne

Synonyms: Euphrasia campestris Jord., bazionim (baz.), Jord. in Mém. Acad. Roy. Sci. Lyon, Sect. Sci. ser. 2, 1. 1851.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.