Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Euphrasia salisburgensis Funck

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Euphrasia (vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, očanica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bot. Taschenb. 1794: 190 (1794)

Taxon author(s) 1. Heinrich Christian,Heinrich Christian Funck,Funcke

Synonyms: Euphrasia alpina Baumg., sinonim (s) , Euphrasia carpatica Zapalł., sinonim (s), in Spraw. Kom. Fizjogr. 24: 270. 1889. , Euphrasia lapponica T. C. E. Fr., sinonim (s), in Ark. Bot. 17(6): 12. 1922. , Euphrasia marilaunica A. Kern., sinonim (s), Schedae ad Floram Exsiccatam Austro-Hungaricum 8: 31. 1899. , Euphrasia minima Dolliner, sinonim (s) , Euphrasia nivalis Beck, sinonim (s), Beck in Verh. Zool.-Bot. Ges. Wien 33. 1883. , Euphrasia officinalis Caruel, sinonim (s) , Euphrasia olympica Halácsy, sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 40: 39. 1890 , Euphrasia portae Wettst., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 43: 196 (1893) , Euphrasia salisburgensis ssp. coerulans, sinonim (s) , Euphrasia soyeri Timbal, sinonim (s), Mem. Acad. Sci. Toulouse sér. V, vi. (1862) 36. t. 6. , Euphrasia stricta Beck, sinonim (s), Pl. Cernag. lect (1888) 130. , Euphrasia tricuspidata All., sinonim (s)

Common names: salzburški vidac (Hr), Nikolić, T., 201912707, osjava očanica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, Salcburška očanica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.