Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aethionema saxatile (L.) W. T. Aiton

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aethionema (kamnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Kew. ed. 2, 4: 80 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Townsend Aiton

Synonyms: Aethionema almijarense Amo et Campo, pro-parte sinonim (pp.), Amo, Fl. Fan. Penins. Iberica 6: 613-614. 1873 , Aethionema banaticum Janka, sinonim (s), Janka in Linnaea (Berlin) 30. 1860. , Aethionema creticum Boiss. et Heldr., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient., Suppl.: 61. 1888 , Aethionema gracile DC., sinonim (s), DC., Syst. Nat. 2. 1821. , Aethionema pyrenaicum Boutigny, sinonim (s), Boutigny in Bull. Soc. Bot. France 4. 1857. , Aethionema saxatile (L.) W. T. Aiton, ? (dvojbeno), Aiton, Hortus Kew., ed. 2, 4: 80. 1812 , Aethionema saxatile f. gracile (DC.), ? (dvojbeno) , Aethionema subcapitatum Bornm., sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 25: 33. 1928 , Aethionema thomasianum sensu Maire, sinonim (s) , Thlaspi saxatile L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753.

Common names: kamenjarska kamnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamenjarska kamnica (Hr), Domac, R., 19944, kamnica (Hr), Horvatić, S., 19541819, kamnica mesnata (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.