Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Falcaria vulgaris Bernh.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Falcaria (srpak (Hr), Nikolić, T., 201912707, srpica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Verz. Erfurt 176 (1800)

Taxon author(s) 1. Johann Jakob Bernhardi

Synonyms: Falcaria rivini Host, sinonim (s), Fl. Austriac. 1: 381 (1827) , Falcaria sioides Asch., sinonim (s), Asch., Fl. Brandenburg 1. 1860. , Sium falcaria L., sinonim (s), Sp. Pl.: 252 (1753)

Common names: obični srpak (Hr), Nikolić, T., 201912707, obična srpica (Hr), Domac, R., 19944, renak (Hr), Šulek, B., 18791256, srpica (Hr), Horvatić, S., 19541819, srpica trociepna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.