Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fallopia convolvulus (L.) Á. Löve

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fallopia (papunac (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Taxon 19: 300 (1970)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Áskell Löve

Synonyms: Bilderdykia convolvulus (L.) Dumort., sinonim (s), Fl. Belg.: 18 (1827) , Fagopyrum carinatum Moench, sinonim (s), Methodus: 290 (1794) , Fagopyrum convolvulus (L.) Delarbre, sinonim (s), Fl. Auvergne, ed. 2: 521 (1800) , Fallopia convolvulus var. subalatum (Lej. et Courtois) D. H. Kent, sinonim (s), Lousley et D. H. Kent, Docks and Knotweeds Brit. Isles: 82 (1981) , Polygonum convolvulus L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 364 (1753) , Polygonum convolvulus var. subalatum Lej. et Courtois, sinonim (s), Comp. Fl. Belg. 2: 59 (1831) , Polygonum kitaibelianum Sadler, sinonim (s) , Reynoutria convolvulus (L.) Shinners, sinonim (s), Sida 3(2): 117 (1967) , Tiniaria convolvulus (L.) Webb et Moq., sinonim (s), (1846)

Common names: dvornik papunac (Hr), Nikolić, T., 201912707, petešak (Hr), Šulek, B., 18791256, povijajuća heljda (Hr), Domac, R., 19944, slak (Hr), Šulek, B., 18791256, slak pozemljuh (Hr), Šulek, B., 18791256, slak slatki (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.