Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fallopia dumetorum (L.) Holub

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fallopia (papunac (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Folia Geobot. Phytotax. (Praha) 6: 176 (1971)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Bilderdykia dumetorum (L.) Dumort., sinonim (s), Fl. Belg.: 18 (1827) , Fagopyrum dumetorum (L.) Schreb., sinonim (s), Spic. Fl. Lips.: 42 (1771) , Fagopyrum membranaceum Moench, nomen illegitimum (n. illeg.), Methodus: 290 (1794) , Fagopyrum sylvaticum Delarbre, sinonim (s), Fl. Auvergne, ed. 2: 521 (1800) , Polygonum dumetorum L, bazionim (baz.), Sp. Pl., ed. 2: 522 (1762) , Tiniaria dumetorum (L.) Opiz, sinonim (s), Seznam: 98 (1852)

Common names: šikarasti papunac (Hr), Nikolić, T., 201912707, šikarasta heljda (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.