Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Festuca altissima All.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Festuca (vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Auct. Fl. Pedem. 43 (1789)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni

Synonyms: Bromus triflorus Ehrh., sinonim (s), Beitr. Naturk. 6: 81 (1791) , Drymochloa sylvatica (Pollich) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 19: 99. 1984 , Festuca calamaria Sm., sinonim (s), Fl. Brit. 1: 121 (1800) , Festuca sylvatica (Pollich) Vill., nomen illegitimum (n. illeg.), Hist. Pl. Dauphiné 2: 105 (1787) non Huds. 1762 , Poa sylvatica Pollich, sinonim (s), Hist. Pl. Palat. 1: 83 (1776) , Triticum teretiflorum Wibel, sinonim (s), Prim. Fl. Werthem.: 104 (1799)

Common names: šumska vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, šumska vlasulja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.