Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Festuca arundinacea Schreb.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Festuca (vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Spicil. Fl. Lips. 57 (1771)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Daniel von Schreber

Synonyms: Festuca elatior ssp. arundinacea (Schreb.) Hack., sinonim (s), Bot. Centralbl. 8: 407 (1881) , Festuca phoenix (Scop.) Vill., sinonim (s), Prosp. Hist. Pl. Dauphiné: 17 (1779) , Lolium arundinaceum (Schreb.) Darbysh., sinonim (s), Novon 3: 241 (1993) , Poa phoenix Scop., sinonim (s), Fl. Carniol., ed. 2, 1: 74 (1771) , Schedonorus arundinaceus (Schreb.) Dumort., sinonim (s), Observ. Gramin. Belg: 106. 1824

Common names: trstasta vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, trstasta vlasulja (Hr), Domac, R., 19944, vlasulja trstikasta (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.