Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aethusa cynapium L. ssp. agrestis (Wallr.) Dostál

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aethusa (divlji peršin (Hr), Nikolić, T., 201912707, divlji peršin (Hr), Domac, R., 19944, peršunak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Květena ČSR 1048 (1949)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aethusa cynapium var. agrestis Wallr., sinonim (s), Wallr., Sched. Crit. 1822.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.