Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Festuca gigantea (L.) Vill.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Festuca (vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hist. Pl. Dauph. 2: 110 (1787)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Domínique,Domínique Villars,Villar

Synonyms: Bromus aquaticus Schrank, sinonim (s), Baier. Fl. 1: 367 (1789) , Bromus giganteus L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 77 (1753) , Bromus triflorus L., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 2: 115 (1762) , Festuca triflora (L.) Sm., nomen illegitimum (n. illeg.), Sowerby, Engl. Bot.: t.1918 (1808) non Desf. 1798 , Lolium giganteum (L.) Darbysh., sinonim (s), Novon 3: 241 (1993) , Schedonorus giganteus (L.) Holub, sinonim (s), Preslia 70: 113. 1998

Common names: golema vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, golema vlasulja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.