Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Agrimonia eupatoria L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Agrimonia (turica (Hr), Nikolić, T., 201912707, skorušica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, turica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 448 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Agrimonia eupatoria L. var. longifolia Walbr., inclusive (incl.) , Agrimonia eupatoria L. var. rotundifolia Walbr., inclusive (incl.)

Common names: obična turica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bieli marin (Hr), Šulek, B., 18791256, čičak (Hr), Šulek, B., 18791256, čičak drobni (Hr), Šulek, B., 18791256, čičak jančki (Hr), Visiani, R., 18521686, čičak janjeći (Hr), Šulek, B., 18791256, čičak mali (Hr), Šulek, B., 18791256, dubačac (Hr), Visiani, R., 18521686, džigerčnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, ježinica (Hr), Visiani, R., 18521686, kilovec (Hr), Šulek, B., 18791256, korevina (Hr), Visiani, R., 18521686, kravica (Hr), Šulek, B., 18791256, maljava čestoslavica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, obična turica (Hr), Domac, R., 19944, oskorica velika (Hr), Šulek, B., 18791256, oskorušica (Hr), Visiani, R., 18521686, oskorušica velja (Hr), Šulek, B., 18791256, otrov kačji (Hr), Šulek, B., 18791256, petrovac (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, repnik (Hr), Šulek, B., 18791256, skorušica (Hr), Šafar, J., 19467745, skorušica trosrha (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, slavljika divja (Hr), Šulek, B., 18791256, slavulja divja (Hr), Visiani, R., 18521686, smedjozeleni škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, torica mala (Hr), Šulek, B., 18791256, toričica (Hr), Šulek, B., 18791256, trava cijelog svijeta (Hr), Pahlow, M., 19897748, turčica (Hr), Šulek, B., 18791256, turica (Hr), Šulek, B., 18791256, turica meka (Hr), Šulek, B., 18791256, turica modra (Hr), Šulek, B., 18791256, turika (Hr), Visiani, R., 18521686, turin korien (Hr), Šulek, B., 18791256, vsega sveta zdravje (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.