Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Festuca rubra L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Festuca (vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 74 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Festuca barbata Schrank, nomen illegitimum (n. illeg.), Prim. Fl. Salisb.: 46 (1792) non L. 1753 , Festuca ovina f. duriuscula Koch, sinonim (s) , Festuca ovina ssp. rubra (L.) Hook. f., sinonim (s), Stud. Fl., ed. 3: 497 (1884) , Festuca ovina var. rubra Sm., sinonim (s), Engl. Fl. 1: 139 (1824)

Common names: crvena vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, crvena vlasulja (Hr), Domac, R., 19944, crvenkasta vlasulja (Hr), Forenbacher, S., 199050, nacrvena vlasulja (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.