Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Agropyron cristatum (L.) Gaertn.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Agropyron (pir (Hr), Nikolić, T., 201912707, pirika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Novi Comment Acad. Sci. Petrop. 14 (1): 540 (1770)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joseph Gaertner

Synonyms: Bromus cristatus L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 78. 1753 , Eremopyrum cristatum (L.) Willk., sinonim (s), Willkomm & Lange, Prodr. Fl. Hispan. 1: 108. 1861 , Triticum cristatum Schreb., sinonim (s), Beschr. Gras. 2: 12. 1770

Common names: krestavi pir (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.