Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Filipendula ulmaria (L.) Maxim.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Filipendula (končara (Hr), Nikolić, T., 201912707, končara (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Acta Horti Petrop. 6 (1): 251 (1879)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl Johann (Ivanovič) Maximowicz

Synonyms: Filipendula ulmaria ssp. denudata (J. Presl et C. Presl) Hayek, sinonim (s), Fl. Steiermark 1: 872 (1909) , Filipendula ulmaria ssp. ulmaria, sinonim (s) , Filipendula ulmaria var. denudata (J. Presl et C. Presl) Beck, sinonim (s), Ann. K. K. Naturhist. Hofmus.: 118 (1877) , Filipendula ulmaria var. glauca (Schultz) Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 6(1): 438 (1902) , Filipendula ulmaria var. ulmaria, sinonim (s) , Spiraea denudata J. Presl et C. Presl, sinonim (s), Fl. Čech: 101 (1819) , Spiraea glauca Schultz, sinonim (s), Schultz, Prodr. Fl. Starg. Suppl. 1819. , Spiraea ulmaria L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Spiraea ulmaria var. nivea Wallr., sinonim (s), Sched. Crit.: 235 (1822) , Ulmaria palustris Moench, sinonim (s), Moench, Methodus. 1794.

Common names: končara (Hr), Pahlow, M., 19897748, močvarna končara (Hr), Pahlow, M., 19897748, močvarni oslad (Hr), Pahlow, M., 19897748, prava končara (Hr), Domac, R., 19944, sračica (Hr), Pahlow, M., 19897748, suručica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, suručica močvarska (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.