Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fimbristylis annua (All.) Roem. et Schult.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fimbristylis (resošilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, resasti šilj (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 2: 95 (1817)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni2. Johann Jakob Roemer3. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Fimbristylis dichotoma (L.) Vahl, sinonim (s), Enum. Pl. 2: 287. 1806

Common names: jednogodišnji resošilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, jednogodišnji resasti šilj (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.